HRD Antwerp Sertifikası

Pırlanta mücevher sektörü son yıllarda tüm dünya da çok hızlı bir büyüme gösterdi. Bu hızlı büyüme ile birlikte sektörün pırlanta sertifikaları konusunda tarafsız kuruluşlara ihtiyacı oluştu. HRD Antwerp bu ihtiyaca cevap vermek üzere 1976 yılında Hoge Raad voor Diamant tarafından Belçika'nın Antwerp şehrinde kurulmuştur. HRD Antwerp tarafsız ve güvenilir uluslararası geçerli pırlanta sertifikaları vermektedir.

Bir pırlanta mücevher satın almaya karar verdiğinizde aklınıza gelen ilk sorulardan biri de "acaba gerçek bir pırlanta mı satın alıyorum" olmaktadır. HRD Sertifikalı pırlanta satın aldığınızda bu soru tamamen ortadan kalkmaktadır. HRD Sertifkasında pırlantaya ait tüm detaylara en net şekilde ulaşmaktasınız. Bu detayları 4C olarak adlandırıyoruz. Karat, berraklık, renk ve kesimden oluşan bu kriterlere ek olarak Proportions (pırlantanın orantıları), Polish (pırlantanın cilası), Symmetry (pırlantanın simetrileri), Fluorescence (pırlantanın mavi ışık altındaki görüntüsü) gibi diğer önemli kriterler de HRD Sertifikasında yer almaktadır.

Bir pırlanta, HRD Sertifikası alabilmesi için Gemologlar ekip olarak çalışmaktadırlar. Yüksek teknoloji kullanılan araç ve gereçlerden faydalanılmaktadır. Uzun süren detaylı incelemeler sonucunda işlem sonuçlandırılır sertifika hazırlanır.

Bize en çok gelen sorulardan biri de HRD Sertifikası'nın ne işe yaradığıdır. Taklit edilemeyen şekilde hazırlanan bu sertifika tüm dünyada geçerli uluslararası bir belgedir. HRD sertifika da pırlanta ile ilgili tüm detaylar bulunur. Böylece aldığınız pırlantayı güvenle kullanabilirsiniz.

HRD Sertifikalı pırlanta nerden alınır? HRD Sertifika örneği nasıldır? Bu soruları kısaca şöyle cevaplayabiliriz. Aşağıda gördüğünüz HRD Antwerp Sertika örneğini Kurumun kendi sitesinden alınmıştır. Bu sertifikayı gördüğünüz her kuyumcumuzdan alışveriş yapabilirsiniz.

HRD-tas-sertifikasi

HRD Pırlanta Sertifikası sorgulaması nasıl yapılır sorusuna ise şu yanıtı verebiliriz. HRD Antwerp sitesine giriniz. Sertifikanız da bulunan seri numarasını sertifika sorgulama bölümüne yazınız ve tıklayınız. Site kendi datasında verdiği her sertifikanın bilgilerini barındırmaktadır. Bu data size elinizdeki sertifika ile aynı sonuçları verdiyse doğrulama işleminiz tamamlanmış demektir.