Pırlanta Fiyatları

pirlanta-fiyatlari

Pırlanta fiyatlarını neler belirler?

Sizlere Pırlanta Nedir? sayfasında pırlanta ile ilgili teknik bilgileri verdik. Bu bilgiler sizlere pırlanta seçerken mutlaka faydalı olacaktır.

Bu sayfamız da ise pırlanta mücevher alırken fiyat konusunun önemine ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğiz.

Pırlanta fiyatlarında indirim ne demektir?

Bir çok sektör de pazarlama yöntemlerinin başında, etiket fiyatlarının üstü çizilerek indirimli fiyatların verilmesi gelmektedir. Ancak bu yöntem altın/pırlantalı ürünler de gerçekten ilginç bir görüntü oluşturmaktadır.

Eğer pırlantalı bir mücevher de fiyatlar üzerinde % 70 - %60  gibi oranlar da indirim yapabiliyorsanız, ürünlerin etiket fiyatlarına ciddi bir kar marjı koymuş olmanız gerekir. Mücevher fiyatları altın ve dolar fiyatları ile direk ilişkilidir.

Siz hiç altın veya doların TL karşısında değer kaybettiğini gördünüz mü? Maliyet fiyatları dolar ve altına bağlı olan bir sektör de dolar ve altın fiyatları hiç düşmüyor aksine yükseliyor, ancak nasıl oluyor da etiketler de böyle yüksek indirim oranları ortaya çıkıyor?

altin-fiyatlari
pirlanta-maliyetleri

En ucuz pırlanta fiyatları!

Tüm bu kafa karıştırıcı sorular karşısında, hayatı boyunca belki de bir kez alacağı pırlantasını gönül rahatlığı ve güvenerek almak için araştıran sizleri, biraz olsun rahatlatmak istedik.Doğru bilgiler vererek dileğiniz yerden pırlantanızı almanıza yardımcı olmak bizi memnun edecektir.

1) Yukardaki belirttiğimiz indirim şekli bir pazarlama yöntemidir.Yani ilk verilen ve üstü çizilen etiket fiyatları, aslında sadece ürünü indirimli alıyormuşsunuz imajı yaratmak içindir. Bu nedenle indirim oranlarını dikkate almanıza gerek yoktur.

2) Pırlanta mücevherlerin fiyatlarını, üzerinde kullanılan taşın kalitesi yani iç temizliği, renk özellikleri, taşın kesimi, taşın cilası, mavi ışık altında nasıl göründüğü, altın ayarı, modelin zorluk derecesi gibi bir çok neden belirler. Bu kadar farklı özelliklerin ne anlama geldiğini tamamını öğrenmenize, anlamanıza olanak yoktur. Sizlere en anlaşılabilir ve basit bir dilde teknik terimler kullanmadan en önemli noktaları kısaca anlatalım.

SI kalite de bir pırlanta alırken neye dikkat etmeliyiz?

Öncelikle SI bir taş alırken mutlaka taşın SI1-2-3 Hangisi olup olmadığını öğrenin ve sertifika da yazılmasını isteyin. Taşın kesimine mutlaka bakın! Kesim neden önemlidir? 0.30 karatlık bir tektaş alacaksınız farz edelim, bu taşın büyüklüğü yani çapının belli bir ölçüde olması gerekmektedir. Bu standart ölçüleri Pırlanta Nedir? sayfamız da bulabilirsiniz. Eğer alacağınız taş iyi kesilmemiş bir taş ise büyüklüğü olması gereken standartlardan daha küçük bir ölçüde çıkar ve ciddi anlam da maliyet fiyatını ucuzlatır. Taşın karatı 0.30 olarak terazi de görünür, ancak büyüklüğü yani çapı 0.23 - 0.25 karat bir taş büyüklüğü gibi görüntü verir. Bu tür taşlar çok uygun fiyatlara temin edilmektedir. Eğer taşınız SI3 ve kesimi de iyi değilse,renk ister F, ister D olsun o taş ucuz bir taştır. Kısaca sadece renk konusuna odaklanmayın.Kesimi iyi olmayan renk olarak yüksek olan bir taşı tercih etmeyin.VS kalite de bir taş alırken SI taş alıyormuş gibi aynı özelliklere bakmanız gerekiyor. Ancak VS taşlar %95 oranında iyi kesilir çünkü içinde lekeler SI kadar olmadığı için özen gösterilir. Bu nedenle de SI taşlardan pahalı olurlar. Ancak mutlaka VS bir taş alacaksınız diye bir durum söz konusu değildir. Çıplak gözle bakıldığında VS bir taşla SI1-2 bir taş arasındaki farkı ayırt etmek mümkün değildir. My Diamond olarak en üst kalitedeki pırlantaları en uygun fiyatlara tedarik ederek ve bunları en üst seviyedeki testlerden geçirerek sizlerle buluşturuyoruz. Hayat boyu aldığınız mücevherin değer kaybını önlemek için çalışıyoruz. Sertifikalarımıza aldığınız taş ne ise, onun tüm değerlerini açık ve net yazıyoruz.

3) Buna ek olarak geleneksel kuyumcular da yada bayilik sistemiyle çalışan firmalarda ürünlerinin üzerine yansıyan maliyetler (kira, stok, elektrik, eleman, bayiler için TV ve diğer reklam harcamaları vb.) bizim iş modelimizde yoktur. Bu maliyetlerden elde ettiğimiz tasarrufları da sizlere yansıtıyoruz. Tüm bu avantajların üstüne düşük kar marjı ile satışıda eklediğimiz de, ortaya doğal olarak ciddi oranlarda fiyat farklılıkları çıkmaktadır.

Lütfen Neden My Diamond sayfamızı ziyaret ediniz.